czwartek, 9 kwietnia 2015

Orzeł Gołubie - Wda Lipusz 1 - 4

Wysoki triumf na wyjeździe odniósł lider piłkarskiej A klasy – Wda Lipusz. Żółto-czarni w Gołubiu pokonali miejscowego Orła 4:1 (1:0).

W pierwszej połowie inicjatywa należała do lipuszan, jednak ta optyczna przewaga nie przekładała się sytuacje podbramkowe. Warte odnotowania w tej części zawodów są jedynie dwie okazje gości . Bliski zdobycia gola na 1:0 był Łukasz Cieszyński, jednak słupek uratował Orła od utraty bramki. Wreszcie w 35. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Oliwa, który dał prowadzenie Wdzie po dośrodkowaniu Grzegorza Lipińskiego i strzale głową.

Początek drugiej połowy był zabójczy w wykonaniu lipuszan. W 47 minucie podanie od Rafała Prądzińskiego wykorzystał Łukasz Cieszyński, umieszczając piłkę w „sieci”. Trzy minuty później po dośrodkowaniu przez strzelca drugiego gola, futbolówka spadła w okolice 16. metra, skąd na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Marcin Oliwa. Próba zakończyła się podwyższeniem prowadzenia na 3:0 dla żółto-czarnych. W 60. minucie Orzeł zmniejszył straty, zdobywając za sprawą Kamila Puzdrowskiego swoją pierwszą bramkę. Jak się później okazało, było to jedynie honorowe trafienie. Ostatecznie wynik rywalizacji na 4:1 dla gości w 88. minucie ustalił Łukasz Cieszyński, któremu ponownie asystował Rafał Prądziński.

W najbliższą sobotę (11.04) Wda u siebie jeszcze przed południem podejmie Victorię Kaliska. Początek zawodów na stadionie gminnym w Lipuszu o godzinie 11:00.