czwartek, 10 kwietnia 2014

Wda Lipusz - Borowiak Czersk 0-3

Wda Lipusz doznała kolejnej porażki w piłkarskiej V lidze. Tym razem żółto-czarni ulegli na wyjeździe Borowiakowi Czersk 0:3 (0:1).

Już w pierwszych 10 minutach czerszczanie trzykrotnie stawali przed wybornymi okazjami na zdobycie gola, jednak za każdym razem skuteczną obroną popisywał się bramkarz Tomasz Stoltmann. Po kwadransie gry było już 1:0, bo tym razem sytuację sam na sam gospodarze zdołali zamienić na gola. Do wyrównania mógł doprowadzić Łukasz Cieszyński, po którego uderzeniu futbolówka w niewielkiej odległości minęła poprzeczkę. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, bowiem gra utkwiła głównie w środku pola.

Po zmianie stron piłkarze Robert Cieszyńskiego ruszyli z animuszem na rywala i osiągnęli przewagę, która budziła uzasadnione nadzieje na zdobycie gola wyrównującego. Wyśmienitą okazję miał m.in. Grzegorz Lipiński. W 60. minucie napastnik Wdy nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany po faulu na grającym trenerze lipuszan. Niestety, zamiast remisu, goście po chwili w krótkim odstępie czasu stracili kolejne dwa gole. Co ciekawe wszystkie trzy bramki dla czerszczan zdobył Patryk Duda, piłkarz Red Devils Chojnice – klubu ekstraligi w futsalu. Przy wyniku 0:3 z zawodników Wdy uszło powietrze i niestety, lipuszanie po raz kolejny tej wiosny musieli uznać wyższość rywali.

W najbliższą niedzielę (13.04) team Roberta Cieszyńskiego u siebie podejmie trzecią ekipę „okręgówki” – Rodło Kwidzyn. Początek meczu na stadionie w Lipuszu o godzinie 14:00