niedziela, 4 maja 2014

Błękitni Stare Pole - Wda Lipusz 2 - 1

Wda Lipusz doznała już siódmej porażki w wiosennych zmaganiach piłkarskiej V ligi. Tym razem zespół Roberta Cieszyńskiego uległ na wyjeździe Błękitnym Stare Pole 1:2 (1:1).

Lipuszanie w 18 minucie objęli prowadzenie. Idealne podanie w pole karne posłał Łukasz Cieszyński, a formalności przez bramką rywali dopełnił Bartosz Machut, który umieścił piłkę w siatce. Rezultat mógł podwyższyć Marcin Oliwa, ale nie wykorzystał wyśmienitej sytuacji, posyłając piłkę obok bramki. W 30 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Po błędzie i stracie w środku boiska, Błękitni wyprowadzili kontrę, którą zwieńczyli zdobyciem gola. Wynikiem 1:1 zakońćzyła się pierwsza połowa.
Po zmianie stron na zdobycz bramkową długo nie trzeba było czekać, bowiem po upływie 8 minut od wznowienia gry, drużyna ze Starego Pola wyszła na prowadzenie 2:1. Żółto-czarni rzucili się do odrabiania strat, lecz brakowało im przede wszystkim skuteczności. Dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się m.in. Łukasz Cieszyński. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej napierała, niemająca nic do stracenia, Wda. Niestety, ale tego dnia lipuszanie nie zdołali choćby jeszcze raz pokonać golkipera przeciwnika i siódma porażka stała się faktem.
Co warto odnotować, na mecz ekip pod wodzą Roberta Cieszyńskiego udała się w 11 osób i brak możliwości przeprowadzenia zmian, na pozwolił grającemu trenerowi żółto-czarnych na wpuszczenie na boisko „świeżej krwi” w postaci jakiegoś zmiennika.

źródło: SportowaKoscierzyna.pl