poniedziałek, 15 września 2014

Tęcza Brusy - Wda Lipusz 1 - 3

Wynik spotkania bardzo szybko, bo po niespełna 10 minutach gry, otworzyli przyjezdni, którzy za sprawą celnego uderzenia głową Szymona Śliwickiego objęli prowadzenie. Na stratę gola gospodarze po kilkunastu minutach odpowiedzieli bramką wyrównującą. Przed przerwą bruszanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale po potężnym strzale z dystansu, futbolówka odbiła się od poprzeczki. Czego przed upływem 45 minuty nie dokonali miejscowi, zrobili to gracze Roberta Cieszyńskiego. Wyśmienitym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Wilma i na przerwę lipuszanie schodzili prowadząc 2:1.

Po zmianie stron Wda kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i choć Tęczą starała się szukać wyrównującej bramki, to na doprowadzenie do remisu nie dopuściła dobrze spisująca się defensywa żółto-czarnych. W drugiej połowie padłą jedna bramka, którą to po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym zdobył Przemysław Borkowski, ustalając rezultat na 3:1 na korzyść Wdy.
Lipuszanie po 5 kolejkach są jedyną ekipą w lidze, która do tej pory nie straciła ani jednego punktu
źródło : SportowaKościerzyna