niedziela, 3 sierpnia 2014

Wda Lipusz - KS Skorzewo 5 - 2

W sobotnim (2.08) sparingu dwóch piłkarskich A-klasowców, Wda Lipusz na własnym boisku pokonała 5:2 (3:1) KS Skorzewo. Oba zespoły mogły pokusić się o większą liczbę bramek, jednak brakowało skuteczności w decydujących momentach.

Lipuszanie bardzo szybko objęli prowadzenie. W 9. minucie z lewej strony w pole karne wpadł nowy zawodnik żółto-czarnych Rafał Prądziński i wyłożył futbolówkę Kacprowi Domaszk, który pewnym uderzeniem otworzył wynik rywalizacji. Niespełna 5 minut później było już 2:0. Tym razem idealnym podaniem kolegę z zespołu obsłużył Szymon Śliwicki, a Patryk Berth z okolic narożnika pola karnego uderzył tuż przy słupku i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po tych dwóch bramkowych ciosach nieco przebudził się beniaminek A-klasy ze Skorzewa, obijając w jednej z sytuacji słupek bramki rywala. W 30 minucie grający trener lipuszan znalazł się w sytuacji sam na sam i zachowując zimną krew, zdobył gola na 3:0. Po kilku minutach straty zmniejszyli skorzewiacy, bowiem Tomasza Stoltmanna pokonał Marcin Potrac. W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie oba teamy śmiało atakowały, miały swoje okazje na zdobycie gola, jednak skuteczność nie była ich mocną stroną i choć padły w sumie 3 gole, mogło ich być więcej. W 55. minucie błąd środkowego obrońcy beniaminka A klasy wykorzystał Rafał Prądziński, który wyłuskał futbolówkę i w sytuacji jeden na jeden z golkiperem, wpisał się na listę strzelców. 20 minut później wyczyn Prądzińskiego powtórzył Jacek Błaszkowski, aplikując ekipie ze Skorzewa piątą bramkę. Na 10 minut przed końcem zawodów na wynik ustalił Marcin Potrac, który zdobył swoją drugą bramkę dla KS Skorzewo.

źródło: SportowaKoscierzyna